expr:class='"loading" + data:blog.mobileClass'>

subota, 21. veljače 2015.

Neočekivan domaći kiks Chelseaja, Manchester United ponovo razočarao

Chelsea je remizirao u 26. kolu Premiershipa protiv Burneleya 1:1 i tako propustio šansu da poveća prednost na tabeli. Ivanović je doveo domaće u prednost u 14. minuti, a u 70. minuti isključen Matić, što su iskoristili gosti da u finišu signu do poravnanja. Arsenal je sa 1:2 pobijedio Crytsal Palace, a Topnike su do pobjede vodili Cazorla i Giroud. Za francuskog napadača bio je to 50. gol u dresu Arsenala, čime je postao 48. igrač kojem je to uspjelo za nogom.

Još jedno veliko razočaranje priredio je Manchester United na gostovanju protiv Swansea. Crveni đavoli su vodili golom Herrere, ali je uslijedio preokret i novi poraz, koji je dodatno zakomplikovao borbu za Ligu prvaka. Rezultati i strijelci Aston Villa-Stoke 1:2 (Sinclair 20’ / Diouf 45', Moses 93') Chelsea-Burnley 1:1 (Ivanović 14’ / Mee 81') Crytal Palace-Arsenal 1:2 (Murray 94’ / Cazorla 8', Giroud 45') Hull-QPR 2:1 (Jelavić 16', N'Doye 90’ / Austin 39') Sunderland-WBA 0:0 Swansea-Manchester United 2:1 (Ki Sung-Yon 30', Gomis 73’ / Herrera 28') /Danas.info/Oslobođenje/